Zmiana zachowania u mamy a zastrzyki z Diprophosem

Witam.mam pytanie. Chodzi o moja mamę, która ostatnio dziwnie się zachowuje. Otóż jest osobą bardzo wrażliwą i ostatnio dużo przeszła ponieważ moja siostra choruje na raka i mama też ma problemy z nogami gdyż jest po operacji bioder l,miała wystawiane endoprotezy. W związku z tym doskwiera jej ogromny ból. Dostała zastrzyk z diprophosem. Czy ona ma ma depresję czy to są skutki uboczne leku? Bardzo się martwię i się wiem jak pomóc.

Witam, nie da się odpowiedzieć na Pani pytanie mając do dyspozycji tylko internet. Ważne jest, aby ktoś zbadał mamę osobiście. Czy dobrze się domyślam się, że mama ma około 80 lat? W tym wieku mogą się zacząć rozwijać procesy otępienne. Piszę w ciemno, bo nie napisała Pani, jak wyglądają dziwne zachowania mamy. Psychiatrę można wezwać na wizytę domową - należy to wcześniej uzgodnić w Poradni Zdrowia Psychicznego. Ale też rozumiem, że mama jest pod opieką lekarza - proszę z nim porozmawiać o dziwnych zachowaniach pacjentki. Pozdrawiam.

Witam. Z takimi przejściami bardzo możliwe, ze jest w depresji. Może zechciałaby pójść na wizytę do psychologa bądź psychiatry, psychiatra udzieliłby też odpowiedzi na pytanie o lek, bo ja niestety jej nie znam.
Magdalena Brabec

Pomoc psychologa, który wesprze i pomoże poradzić sobie z kryzysem może być potrzebna. Będzie on mógł także postawić diagnozę, czy jest to rzeczywiście kryzys związany z sytuacja, czy zaburzenia depresyjne. Co zdeterminuje dalsza terapię.