Zmiana zachowania u męża

Prosze o porade.dotyczy zachowania meza od jakiegos czasu wydaje mu sie ,ze dawni znajomi o nim mowia,nasmiewaja sie z niego i czuje sie bez przerwy obserwowany.w domu najchetniej siedzial by przy zaslonietych roletach gdyz uwaza,ze na przeciwko zamontowane sa kamery,ktore go nagrywaja.probowalam mu wyjasnic,ze wcale tak nie ale to pogorszylo sprawe iz uznal,ze jestem w zmowie z i przestal sie do mnie odzywac.poza tym zachowuje sie normalnie.jak reagowac na jego zachowanie.do lekarza nie pojdzi

Witam, Pani maz powinien iść na konsultacje do lekarza psychiatry. Rozumiem, ze trudno Pani reagować na urojeniowe treści wypowiadane przez męża i najszybsza reakcja jest zaprzeczanie im, ale w ten sposób zostaje Pani postrzegana jako wróg. Najlepiej jest w komunikacie uwzględniać punkt widzenie męża (bo w jego rzeczywistosci właśnie tak sie dzieje jak on o tym mówi) i jednocześnie mowić ze Pani to widzi inaczej np. Rozumiem ze czujesz sie obserwowany, ja nie widzę nikogo kto by nas obserwował itp. Niemniej jednak zalecam kontakt z psychiatra. Pozdrawiam.

Dzień dobry,

Z Pani opisu wynika, że mąż jest chory i powinien znaleźć się pod opieką lekarza psychiatry, który wdroży odpowiednie leczenie farmakologiczne.
Pomoc mąż może uzyskać np.: w Poradni Zdrowia Psychicznego lub prywatnie.