Zmiana zachowania u narzeczonego

Jesteśmy w trakcie terapii par , po 2 latach związku cos się stało z moim narzeczonym. Stał się apatyczny ze spokojnego dotąd człowieka stał się nerwowy , wybuchowy.Nic mu się nie chce Nic go nie cieszy, spadło libido. Była poprawa 2 tyg po terapii terapeutka widziała poprawe i my tez a potem znowu odwrót ,rezygnacja ze związku nie widzi sensu, nadmieniam ze walczył o mnie przeszło 4 lata. Porozmawialismy i po tym powiedział ze to było chwilowe ze tak nie myśli.Ja nic nie rozumie czy to choroba?

Dzień dobry!

Być może właściwą decyzją na chwilę obecną byłoby kilka indywidualnych konsultacji dla partnera i własna psychoterapia.

Pozdrawiam!

Witam. Zachęcam do kontynuacji terapii par, dwa tygodnie to bardzo krótko. Terapia to proces, raz możne być poprawa, potem możne być gorzej żeby znowu nastąpiła poprawa, ważna jest szczerość i praca którą Państwo włożą w związek pomiędzy sesjami.

Terapia wymaga czasu, w jej trakcie może następować cykliczna poprawa na zmianę z pogorszeniem. Ważne żeby szczerze mówić terapeucie o tym co się w Waszym związku dzieje. Ważne by sobie uświadomić co jeszcze Was łączy i jakie macie oboje oczekiwania. Dlatego zachęcam do kontynuacji terapii oraz podzielenia się z terapeutą swoimi odczuciami.

Pozdrawiam serdecznie.