Zmiana zachowania u partnera po urodzenia dziecka

Witam, jestem z mezczyzna od 5 lat, mamy 2 letnie dziecko. Zmienil sie odkad urodzilo sie dziecko. Zajmuje sie Dzieckiem kiedy musi. Do mnie odzywa sie wrecz wulgarnie. Rozmowy nie daja rezultatow poprawnych, nie wiem co mam zrobic. Prosze o jakakolwiek pomoc

Warto zacząć od szczerej rozmowy z partnerem. Powiedzenie mu o swoich obawach, potrzebach, oczekiwaniach, ważne byłoby także zapytanie partnera o jego potrzeby i oczekiwania, a także zmiany, które zaszły w Waszej relacji od czasu urodzenia dziecka. Być może partner także czuje się odrzucony czy osamotniony w relacji? Być może stracił Pani uwagę od czasu urodzenia się Maluszka? Rozmowa może wiele wyjaśnić i pokazać kierunek zmian, jakie będą potrzebne w odbudowywaniu zaufania i bliskości w relacji. Dobrym rozwiązaniem może być także podjęcie konsultacji i psychoterapii par i małżeństw.

Z opisu wynika, że problemy w relacji między Panią i mężem znacznie się nawarstwiły. Skoro podejmowane przez Panią próby rozmów nie przynoszą poprawy, wydaje się, że najlepiej byłoby szukać pomocy w tej sytuacji u terapeuty, który pracuje z parami.

Pozdrawiam
Marta Widera-Kędryna

Skoro rozmowy nie dają rezultatów, może Pani poprosić o wsparcie psychologa. Jeżeli mąż się zgodzi, możecie iść razem. Natomiast jeżeli nie będzie chciał, to warto żeby udała się Pani sama i opowiedziała jak sytuacja wygląda.

Pozdrawiam serdecznie.

Dzień dobry, zachęcam do konsultacji u psychologa zajmującego się terapią par, jeżeli mąż nie zgodzi się na taką wizytę zachęcam aby sama skorzystała pani w pomocy psychologa - psychoterapeuty. Pozdrawiam.