Zmiana ziarninowa i powiększony węzeł chłonny

Witam. Pomiędzy 6 a 5 dolną w okolicy korzenia na dziąśle pojawiła się twarda zmiana ziarninowa. Ząb 6 boli na ostukiwanie na zdjęciu RTG nic nie widać tak twierdzi lekarz. Powiększony bolesny węzeł podżuchwowy i szyjny laryngolog twierdzi, że od zęba 6. Lekarz otworzył kanał od policzka i dał lekarstwo. Chce zamykać zęba. Węzły bolą w nocy nawet ucho. Ucho czasem robi się gorące i czerwienieje. Laryngolog badał nie widzi zmian każe usunąć 6 mam zdjęcie zęba rtg małe i panoramiczne.

Bez badania bezpośredniego i oceny RTG trudno jest doradzać,ale wiele wskazuje na to,że ząb przyczynowy powinien zostać usunięty - ewentualnie może można zrobić hemisekcję.