Zmiany CIN2 i CIN3 w cytologii

Witam.miałam robiona cytologie wynik cin2 cin3/cis potem kolposkopie i pobranie wycinkow wynik cin2 a później po konizacji wynik histopatologiczny cin2 cin3/rak in situ.w żadnym z wyników nie ma nic na temat hpv. Czy w którymś z tych wynikow powinien się wykazać HPV czy tylko i wyłącznie w konkretnym badaniu wyjdzie HPV? Bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

jeżu nie było badań w kierunku HPV to w powyższych badaniach nie jest oznaczany.