Zmiany degeneracyjne krążka międzykręgowego w wyniku MR

Witam, mam wynik MR: "Zmiany degen.krążka m/k L4/L5 i L5/S1 redukcji wys. i intensywności.Na poziomieL4/L5 masywna szer.pośrodkowo-2boczna protruzja krążka m/k,wpuklająca się w głęb.~7mm, z ucis.worka oponowego i przyległych wewnątrzkanałowych odcinków korzeni rdzeniowych.Na L54/S1 symetr. bulding-disc krązka m/k wpuklajacy sie na głęb.~5 mm,obustronnie zwężający światło otworów międzykręg.z konflikt.z korzeniami rdzeniowymi.Nie stwierdza stenozy kanału i otw.międzykr.Stoż. dzenia bz."COrobić?

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję udać się do lekarza zlecającego powyższe badanie. Po bezpośrednim badaniu lekarskim oraz łącznej analizie z powyższym badaniem będzie można zalecić odpowiednie dalsze postępowanie.