Zmiany dehydratacyjno-degeneracyjne w rezonansie magnetycznym
witam mam 50 lat i problem z kręgosłupem , proszę o poradę , a to opis MR badanie objęto odcinekTh11-S5. osłabienie sygnału RF w obrazach T2-zależnych z tarczy międzykręgowej L5-S1 oraz obniżenie jej wysokości -zmiany dehydratacyjno-degeneracyjne. Tylna podwięzadłowa paramedialna lewostronna przepuklina jadra miażdżystego tarczy międzykregowejL5-S1, wlk. 6 / 11mm, uciskająca korzeń lewego nerwu rdzeniowego S1 w zachyłku bocznym, uciskająca również przednią ścianę worka oponowego. .

KOBIETA, 50 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania
Witam serdecznie. W tej sytuacji konieczna jest konsultacja z neurochirurgiem. Zmiany opisywane w badania mogą powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe. Prawdopodobnie wskazany będzie zabieg operacyjny.