Zmiany demielinizacyjne w przebiegu SM

Witam jestem kobietą 37 lat od 17 lat podejrzewam SM po objawach rezonans miałam wykonany trzy lata temu są zmiany diemializacyjne prawdopidobnie w przebiegu SM tak napisał radiolog .A neurolodzy mówią że to nie SM czy muszą wyjść patoligie przy badaniu neurologicznym ( takim odruchy kończyn wzroku ) żeby zdjagnozować SM ? i czy przy kolejnych badaniach rezonansem zawsze są liczniejsze zmiany np.po trzech latach ?

Rozpoznanie SM stawia się na podstawie objawów klinicznych, zgłaszanych dolegliwości, wyniku badania neurologicznego oraz wyniku badania MRI. Czasami potrzebne jest wykonanie wielu badań dodatkowych by wykluczyć inne choroby dające podobny obraz kliniczny jak i obraz w badaniu MRI.
Nigdy nie mówi się o SM na podstawie samego wyniku badania MRI. Zmiany demielinizacyjne to pojęcie mówiące o rodzaju zmian/ uszkodzenia w OUN i nie są rozpoznaniem choroby. Takie zmiany występują w przebiegu wielu chorób.
Proszę udać się do neurologa mającego doświadczenie w diagnostyce SM