Zmiany hiperintensywne i obszary leukoarajozy w obrazie MRI głowy

Czy obiektywnie i biorac pod uwage statystyki i Panstwa doswiadczenie kliniczne zmiany hiperintensywne w obrazie mri glowy o wielkosci 15 i 20mm ( obszary leukoarajozy) nalezy traktowac jako niewielkie,srednie,czy duze?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Są to zmiany średniej wielkości. Niemniej jednak wielkość jest ważna, ale ważniejsze jest czy zmiany takie dają jakiekolwiek objawy.