Zmiany hiperintensywne w obrazie MRI a SM
Czy wielkosc i ilosc zmian hiperintensywnych w prazoe mri glowy w przypadku SM swiadczy o przebytych wczesniej rzutach tej choroby?Czy jesli zmiany sa znaczne a nie bylo wczesniej i nie ma zadnych objawow charakterystycznych dla SM to swiadczy za naczyniopochodnym charakterem zmian?

MĘŻCZYZNA, 41 LAT ponad rok temu
Agresja u dzieci autystycznych
Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o agresji u dzieci autystycznych.
Witam! Rozpoznanie SM nie jest możliwe bez występowania objawów charakterystycznych dla tej choroby. W żadnym wypadku nie możemy rozpoznawać SM tylko i wyłącznie na podstawie obrazu rezonansu. Zmiany hiperintensywne mogą świadczyć również o uszkodzeniu naczyniopochodnym.