Zmiany krążków międzykregowych L2/3 i L5/S1 w postaci dehydratacji i centralnej wypukliny pierścienia włóknistego krążka

Chciałbym się dowiedzieć czy te wyniki kwalifikują mnie do następnej operacji.Zmiany w postaci stanu po subhemilaminektomii L5 lewostronnej,blizny w przedniej części kanału kręgowego L5/S1 ze zmniejszeniem jego wymiaru do 11-12 mm.Zmiany krążków międzykregowych L2/3 i L5/S1 w postaci dehydratacji i centralnej wypukliny pierścienia włóknistego krążka L2/3 wielkości 3 mm,powodując nieznaczny ucisk na worek oponowy i zwężenie obu otworów międzykregowych.Stwierdza się spłycenie lordozy lędźwiowej.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podany wynik wskazuje na dość zaawansowane zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa. Niestety nie ma jednak takiej możliwości, by w ramach porady internetowej odpowiedzieć na pytanie czy kwalifikuje się Pan do wykonania kolejnej operacji. Kwalifikacja do zabiegu opiera się bowiem nie tylko na wyniku badania, ale przede wszystkim na stanie klinicznym pacjenta. Sugeruję zatem konsultację z lekarzem prowadzącym.