Zmiany łagodnej/ogniskowej hiperplazjii nabłonka przewodowego-adenosis

W maju zrobiłam biopsję cienkoigłową guzka piersi. Wg różnych opinii, specjalista, który robił biopsję jest jednym z najlepszych w swoim fachu. T.K. WYnik był następujący obraz cytologiczny zmiany łagodnej/ogniskowej hiperplazjii nabłonka przewodowego-adenosis/ do kontrolnej bacc za 5-6 mies. Gdy trafiłam do CO natychmiast zrobiono biopsję gruboigłową, guzek powiększył się dwukrotnie. birads 4 wg dr od 2 do 95%.Proszę o komentarz do pierwszego wyniku. Czy możliwy błąd? (rak piersi w 2010 roku)

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, być może podczas pierwszego badania biopsja była nietrafiona. Niestety bez znajomości sytuacji klinicznej i ówczesnego obrazu radiologicznego nie można wydać jednoznacznej opinii. Pozdrawiam serdecznie.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Błąd jest mało prawdopodobny, raczej sugerowałabym iż zmiana, która była odkryta wtedy uległa progresji.

Możliwy błąd. Zawsze wiążący jest wynik, w którym stwierdzono coś podejrzanego, a nie ten który taką zmianę wyklucza.
dr Joanna Jędrys
Centrum Medyczne DBAJ O PIERSI
ul.Janickiego 1A Kraków