Zmiany na brodawce piersiowej a nowotwór

Witam, mam takie pytanie czy każde zmiany na brodawce piersiowej muszą być oznaką nowotworu??? Na moich brodawkach często wychodzą małe czerwone plamki i strasznie swędzą :( często dochodzi do tego że z plamki robi się rana z której sączy się ropa z krwią. Czy to może być coś poważnego czy tylko bardzo delikatne brodawki podatne na podrażnienia???? Dziękuje i Pozdrawiam

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Oczywiście, że nie. Bez obaw, nie każda zmiana na brodawce to nowotwór. Proszę jednak pokazać te zmiany na najbliższej wizycie u ginekologa.