Zmiany na dziąsłach po zastosowaniu nystatyny w płynie

Szanowna Pani!Moja siostra leczyla candide nystatyna w plynie.Posmarowala dziasla i je przeplukala ta nystatyna.Mysle. ze posmarowala za mocno..Poczula jak oderwal sie jej naskorek i takie suche platy zesziy miedzy zebami.Teraz ma wyciek z zebow.Lekarz twierdzi, ze to kserotomia.I trzeba sie nauczyc z tym zyc.Czy mozna cos zrobic z tymi dziaslami i wyciekiem.Serdecznie pozdrawiam

Leczenie kserostomi wymaga kompleksowego diagnozowania i z reguły jest wielokierunkowe dlatego wskazana jest wizyta i konsultacja u lekarza parodontologa.

Witam serdecznie,
Kserostomia jest to nadmierna suchość jamy ustnej, która często bywa wynikiem chorób ogólnoustrojowych, dlatego wskazana jest dalsza diagnostyka.
Na początku należy udać się do lekarza periodontologa, który wdroży odpowiednie leczenie ułatwiające funkcjonowanie z chorobą. Sprawdzi też dokładnie dziąsła i przyczynę wycieku.