Zmiany na penisie

Witam! Nie wiem co mam robić dlatego proszę o jakąś radę tutaj. Ostatnio zauważyłem w swoim penisie coś dziwnego, jeżeli można to tak ująć. Po pierwsze pojawił się jakiś nieprzyjemny zapach oraz po naciągnięciu napletka były tam jakieś białe coś (nie mam pojęcia jak to nazwać), które również miały nieprzyjemny zapach. Pomyślałem, że to może być wynikiem tego iż w przeciągu kilku dni się nie myłem i że to po prostu wynik braku higieny? Po 2 dniach wszystko ustało, ale na penisie pojawiło się takie zaczerwienione miejsce (tak jakby zatarcie), które jest dosyć bolące, a ból przeszywa tak jakby cały penis. Myślałem, że to po prostu przejdzie, ale teraz czuję taki lekki ból z lewej strony penisa. Jest on taki przeszywający, jeśli można to tak nazwać. Jest on do wytrzymania, ale bardzo mnie niepokoi. Wydaje mi się, że ból również występuje z lewej strony brzucha (nad pachwiną) oraz przechodzi trochę w lewą nogę. Nie wiem czy te objawy się łączą, ale nie za bardzo wiem co mam robić. Najbardziej niepokoi mnie ten ból z lewej strony penisa. Bardzo proszę o pomoc. Co to może być, czy to coś poważnego? Nigdy nie miałem takich dolegliwości. Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

Lek. Marta Hat

Witam! Objawy, które Pan opisuje mogą być związane z grzybicą lub inną infekcją wywołaną przez drobnoustroje. Celem weryfikacji rozpoznania należy udać się do dermatologa bądź urologa, który po osobistym badaniu i ewentualnych zleconych badaniach będzie mógł ustalić prawidłowe rozpoznanie. Należy skorzystać z porady lekarza specjalisty w możliwie szybkim czasie, aby nie doprowadzić do możliwych powikłań. Leczenie na własną rękę nie zastąpi wizyty u lekarza, ale można spróbować zastosować leki przeciwgrzybicze dostępne bez recepty (np. maść Clotrimazolum). Oczywiście leczenie obejmuje także partnerów. Jeżeli leczenie nie będzie skuteczne należy mimo wszystko udać się lekarza, gdyż nieskutecznie leczona grzybica grozi powikłaniami, a także występowaniem jej nawrotów. Pozdrawiam serdecznie!