Zmiany na siatkówce a wskazanie do cesarskiego cięcia

Dzień dobry. Jestem w 36 tygodniu ciąży. Okulistka zasugerowała, że ze względu na zmiany zwyrodnieniowe na siatkówce obu oczu powinnam rodzić przez cesarskie cięcie. Zmiany w prawym oku są na całej powierzchni siatkówki, w oku lewym jest tych zmian mniej, ale są. We wrześniu 2011 r. miałam przeprowadzane laserowanie "dziury" w siatkówce w prawym oku. Czy jest to rzeczywiście poważne wskazanie do cc? Jak duże jest ryzyko uszkodzeń siatkówki w przypadku porodu siłami natury?

Witam. Siatkówka słabsza, tworząca dziury j,nawet zabezpieczona laserem jest wskazaniem do cięcia.Nie ma opracowan na temat ryzyka odwarstwienia. Pacjentka podejmuje sama decyzję, lekarz okulista mówi o zagrożeniach.są rózne zwyrodnienia w siatkówce, Trzeba obejrzeć,bo nie wszystkie są groźne. Pozdrawiam