Zmiany na skórze po pęknięciu torbieli włosowej

Witam. Rok temu wykryto u mnie torbiel włosowatą. Pewnego wieczora torbiel pękł i przebił skórę. Poleżałem parę dni w szpitalu do momentu wyleczenia i zagojenia. Na odchodnym specjalista powiedział mi, że jeśli skóra w tym miejscu (ok. kości ogonowej) zacznie czerwienieć, mam się zgłosić do specjalisty. Tydzień temu zauważyłem minimalne ślady krwi. Dzisiaj zaczął wydzielać się jakiś płyn. Czy to już pora, żeby wyciąć i mam się zgłosić do lekarza? Proszę o rady.

Lek. Anna Aseńko Chirurgia

Witam,

torbiel oczyszczona/ nacięta w stanie zapalnym, zazwyczaj nie jest możliwa do usunięcia w całości, więc może nawracać. Skoro pojawiły się jakieś objawy w tej okolicy polecam wizytę u chirurga i ewentualne wycięcie torbieli zanim znowu pojawi się stan zapalny i doszczętne usunięcie torbieli znowu nie będzie możliwe.

Pozdrawiam,

Anna Aseńko

Jedynym skutecznym i radykalnym leczeniem torbieli (tej torbieli , a nie tego torbiela!) jest jej szerokie , chirurgiczne , radykalne wycięcie!!! Dziwię się BARDZO , dlaczego nie zrobiono Panu tego podczas ostatniego pobytu w szpitalu!!!!!!! GDZIE TO BYŁO??? Teraz powinien Pan pilnie udać się do chirurga!!!!! zż