Zmiany napadowe w odprowadzeniach skroniowych

zmiany napadowe w odprowadzeninach skronich prawopółkulooowuch fale ostrych 5-7 90 ,co to za choroba ,

Lek. Bianka Małczuk

Witam. Badanie EEG jest badaniem obrazującym aktywność mózgu, jest przeprowadzane m.in. w celu oceny występowania zwiększonego ryzyka napadu padaczkowego. Badanie EEG pomaga w postawieniu diagnozy, ocenie typu napadu i rodzaju padaczki. Dla rozpoznania padaczki istotne jest występowanie objawów. W celu interpretacji wyniku badania i otrzymania zaleceń do dalszego postępowania wskazana jest konsultacja u lekarza neurologa. Lekarz dopiero na podstawie wywiadu, badania neurologicznego oraz wynikach przeprowadzonych badań dodatkowych może postawić diagnozę. Pozdrawiam.