Zmiany nastroju, drażliwość, agresja, niespokojny sen i stały stres

Mam 20 lat.Zwykle potrafiłam radzić sobie ze stresem,wszystko po mnie "spływało". Dużo spałam w ciągu dnia i wszystko było mi obojętne.Czułam pustkę, byłam jakby pozbawiona wszelkich emocji. 4 miesiące temu rozwiązały się problemy rodzinne, przejęłam kontrolę nad życiem i zdeterminowana postawiłam sobie konkretne cele do zrealizowania, Jednak pojawiły się u mnie bardzo częste zmiany nastroju,drażliwość, agresja,niespokojny sen, choroby.Odczuwam stały stres i to nie pozwala mi dalej funkcjonować

Dzień Dobry Pani,

Z tego, co Pani napisała, postawiła sobie Pani cele, które okazały się zbyt duże i trudne do zrealizowania - zgodnie z Pani planem i oczekiwaniami.

Proszę porcjować zadania, metodą małych kroków.
W przeciwnym razie dochodzi do spadku motywacji, rezygnacji i pogorszenia samopoczucia.

Zachęcam Panią do rozmowy z psychologiem, która byłaby dla Pani pomocna, gdyż pomogłaby Pani dotrzeć do przyczyny Pani symptomów.

Życzę Pani tylko dobrego samopoczucia,
Irena Mielnik-Madej

Witam serdecznie,

Pisze Pani, że wcześniejsze wydarzenia nie wywoływały u Pani objawów, których doświadcza Pani teraz. Pojawił się stres, drażliwość, ambiwalencja emocjonalna, problemy ze snem itd.
Wcześniej nie odczuwała Pani tego typu trudności. Z tego, co Pani mówi, wszelkie emocje były obce. Aktualnie wszystko zmieniło się o 180 stopni, więc zastanawia się Pani, co się dzieje.
Nigdy nie jest tak, że wszystko po nas "spływa". Brak reakcji na pewne sytuacje to wyuczone zachowanie, które pomaga nam w normalnym funkcjonowaniu. Obecnie nawarstwiło się wiele problemów w Pani życiu, przez co chronienie się przed szkodliwymi skutkami stresu stało się niemożliwe. Ze wzmożoną siłą odczuwa Pani negatywne emocje, ponieważ wcześniej ich Pani nie znała, albo niedostatecznie je Pani pamięta.
Zalecam wizytę u psychologa, aby wspólnie dojść do sedna problemu. Ja niestety przez internet nie jestem w stanie pomóc na tyle, by mogła Pani z tego skorzystać.
W razie potrzeby zapraszam do siebie na rozmowę indywidualną bądź kontakt SKYPE.

Pozdrawiam serdecznie,
Magdalena Rachubińska
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA