Zmiany nastroju u 18-latki

Witam, Jestem osobą, którą wszyscy kojarzą jako ciepłą i zawsze uśmiechniętą i życzą mi żebym nigdy się nie zmieniała. Problem jest taki, że jestem taka tylko w szkole. W domu potrafię czasem cały dzień przepłakać, nie widzę sensu życia, nic mi się nie chce. Unikam kontaktów z ludźmi, najchętniej siedziałbym tylko w pokoju i nigdy z niego nie wychodziła. Od niedawna jest chłopak któremu bardzo na mnie zależy (mnie na nim też, choć nie wiem co myśleć przez moje humory), dlatego proszę o pomoc.

Witam,
smutne jest to, że co innego trzyma Pani w sobie, a co innego pokazuje światu. Bardzo mnie uderza zestawienie zawsze uśmiechniętej buzi z niewidzeniem sensu życia. Zastanawiam się dlaczego ukrywa Pani przed światem swój stan, nie pozwala sobie na emocje smutku, żalu czy niechęci wśród ludzi. Łatwiej jest funkcjonować, kiedy żyje się w zgodzie ze sobą i z tym, co w danym momencie się czuje. Zachęcam do otworzenia się przed kimś bliskim i zaufanym, a jeśli nie ma Pani na to gotowośco polecam wizytę u psychologa.

Pozdrawiam serdecznie