Zmiany nastroju, zawroty głowy, osłabienie i zaburzenia apetytu

Witam. Mam 23 lata, dotychczas z wielka chęcią uprawianiem sport, udzielałem się społecznie, wszystko było ok. Kilka miesięcy temu zauważyłem coś dziwnego. Nagłe, niezrozumiałe zmiany nastroju, zawroty głowy, osłabienie, napady głodu lub całkowity jego brak, ciągle mi zimno. Chodzi o to, ze jednego dnia jestem przepełniony energią a drugiego całkowity brak chęci i sił. Używki: alkohol - raz na 2 tyg, pale tytoń(3-5/dzień). Może ma to związek z psychiką? Niełatwo o pracę teraz... Z góry dziękuję.

Witam, tak jak Pan pisze, opisywane objawy mogą mieć związek z psychiką, jednak w pierwszej kolejności konieczne jest wykluczenie podłoża somatycznego, co może rozpocząć wizyta u lekarza pierwszego kontaktu. Pisze Pan, że zmiany pojawiły się nagle, kilka miesięcy temu. Zdarzyło się w tym czasie coś w Pana życiu? Ma to jakiś związek z przekonaniem wyrażonym pod koniec maila ("Niełatwo o pracę teraz")? Proszę pomyśleć o podjęciu psychoterapii. Pozdrawiam Danuta Michalczyk

Witam!
Po tych krótkich informacjach, trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Z jednej strony można potraktować objawy, o których pan pisze jako wyraz zaburzeń nerwicowych. Tym bardziej, że na końcu krótko wspomina Pan o trudnościach z pracą. Równocześnie mogą to być objawy jakieś choroby somatycznej. Dlatego na początek proponują Panu udać się na konsultację do lekarza rodzinnego i niech on zadecyduje, jakie badania bądź specjaliści będą potrzebni.
Pozdrawiam!