Zmiany o cechach oponiaka powodującego odczyn sklerotyczny kości czołowej

Witam. Bardzo proszę o interpretację. W istocie białej obu półkul w lokalizacji przykomorowej oraz ciele modzelowatym widocznych ok. 10 ognisk hyperintensywnych w obr. T2-zależnych i FLAIR. lokalizacja i kształt ognisk mogą wskazywać na charakter demielinizacyjny. W różnicowaniu zmiany naczyniopochodne. W okolicy bieguna czołowego prawej płk. w przestrz. przymózgowej zmiany o cechach oponiaka 13*9 mm powodującego odczyn sklerotyczny kości czołowej i nie powod. zmian w przyległej tkance mózgowej.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opis badania może wskazywać na zmiany o podłożu naczyniowym. Konieczne jest rozszerzenie diagnostyki. Wskazana jest wizyta kontrolna u lekarza prowadzącego.