Zmiany pasty do zębów a zahamowanie krwawienia dziąseł

Czy zmiana pasty do zębów może zahamować lekkie krwawienie dziąsła. Jeśli tak, to jaką pastę wybrać?
ponad rok temu

Krwawienie dziąseł spowodowane jest obecnością bakterii. Sama zmiana pasty może okazać się niewystarczająca. Dodatkowo stosowanie reklamowanych past bez określenia przyczyny krwawienia może przyczynić się do zamaskowania rozwoju paradontozy grożącej utratą zębów. Najrozsądniejsze jest umówienie się na wizytę do dentysty który zajmuje się leczeniem chorób dziąseł i przyzębia czyli periodontologią. Na takiej wizycie ustala się najlepszy zestaw past do zębów i płynów do płukania oraz metody czyszczenia zębów.

Witam.
Zaczerwienienie i krwawienie z dziąseł świadczy o ich stanie zapalnym, który może być na tle alergicznym (np.nowa pasta lub płyn do płukania), wirusowym czy bakteryjnym ( płytka nazębna lub zalegający kamień). Przyczyną może być ciąża, czy zażywanie pewnych leków. Proszę udać się do dentysty, który na pewno znajdzie przyczynę Pani ( Pana) dolegliwości. Doraźnie proszę zastosować płyn do płukania Eludril, który ma działanie przeciwzapalne.
Pozdrawiam Krystyna Pikała

Obecnie na rynku są różne pasty i preparaty do pielęgnacji dziąseł. Z past godna polecenia jest Meridol lub Lacalut Activ. Proszę również zasięgnąć porady u farmaceuty. Pozdrawiam

Sama zmiana pasty do zębów na pewno nie pomoże. Krwawienie dziąseł jest spowodowane ich stanem zapalnym. Usunięcie kamienia nad i poddziąsłowego powinno rozwiązać problem. Pierwszym etapem jest wizyta u higienistki i usunięcie kamienia i osadów. Kolejna wizyta obejmuje leczenie metodą Vector czyli usunięcie kamienia poddziąsłowego. Po tych zabiegach dziąsła powinny przestać krwawić.