Zmiany pokrzywkowe podczas ciąży na stopach. Czy powinnam iść do dermatologa?

Witam. Jestem w 30. tygodniu ciąży. Od paru dni na moich stopach pojawiają się czerwone plamy, przypominające pokrzywkę. Co to jest? Czy muszę udać się do dermatologa? Dodam, że borykam się z dość silnym puchnięciem stóp.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Droga Pani!

Bez zbadania i obejrzenia zmian skórnych nie da się określić przyczyny i charakteru ich zmian. Nie pisze Pani, czy towarzyszy temu świąd, pieczenie czy też inne odczucie.

Proponowałbym w pierwszej kolejności udać się do swojego lekarza rodzinnego, który pokieruje dalszym postępowaniem.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.