Zapytaj lekarza

1 , 0 2 6 , 0 3 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zmiany polipowate błony śluzowej w zatoce szczękowej

Prosze o interpretacje wyników i z czym może wiązać się zwrot: "zmiany polipowate błony śluzowej..." Opis: Przyścienne zgrubienia błony śluzowej zatok szczękowych grubości 3mm ze zmianami polipowatymi błony śluzowej zachyłka zębowatego lewej zatoki szczękowej srednicy 15mm. Odcinkowe zgrubienia błony śluzowej komórek sitowia. Zatoka czołowa i klinowa prawidłowo powietrzne. Obustronnie zwężone swiatło kompleksów przewodowo- ujściowych. Przegroda nosowa symetryczna. Małżowiny nosowe bez zmian.
ponad rok temu

Jakie badania wykonać przed zabiegiem laryngologicznym?

Przed zabiegiem laryngologicznym, podobnie jak przed każdą innym zabiegiem, pacjent musi wykonać szereg badań. Wszystko po to, by wszystko przebiegło sprawnie, skutecznie i bez żadnych komplikacji.

Lek. Rafał Gryszkiewicz
83 poziom zaufania

Witam, Zmiany polipowate błony śluzowej zatok są najczęściej spowodowane przewlekłym stanem zapalnym. Same w sobie nie są niebezpieczne, ale mogą się powiększać, powodując dolegliwości bólowe i niedrożność zatok. Z wynikiem badania proszę udać się do laryngologa, w zależności od umiejscowienia zmian i wywiadu zaproponowane zostanie leczenie.

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, wśród jego zainteresowań znajduje się kardiochirurgia, chirurgia ogólna, medycyna tropikalna. Obecnie odbywa rezydenturę z chirurgii ogólnej w Klinice Chirurgii Szpitala Uniwersyteckiego Collegium Medicum UJ w Krakowie.
0

Takie zmiany kwalifikują do zabiegu operacyjnego ponieważ jest zmniejszona drożność kompleksów ujściowych a to ogranicza wentylację zatok i wzmaga powiększanie się zmian przerostowych.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy