Zapytaj lekarza

1 , 0 1 8 , 7 5 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zmiany polipowate błony śluzowej w zatoce szczękowej

Prosze o interpretacje wyników i z czym może wiązać się zwrot: "zmiany polipowate błony śluzowej..." Opis: Przyścienne zgrubienia błony śluzowej zatok szczękowych grubości 3mm ze zmianami polipowatymi błony śluzowej zachyłka zębowatego lewej zatoki szczękowej srednicy 15mm. Odcinkowe zgrubienia błony śluzowej komórek sitowia. Zatoka czołowa i klinowa prawidłowo powietrzne. Obustronnie zwężone swiatło kompleksów przewodowo- ujściowych. Przegroda nosowa symetryczna. Małżowiny nosowe bez zmian.
ponad rok temu
Lek. Rafał Gryszkiewicz
83 poziom zaufania

Witam, Zmiany polipowate błony śluzowej zatok są najczęściej spowodowane przewlekłym stanem zapalnym. Same w sobie nie są niebezpieczne, ale mogą się powiększać, powodując dolegliwości bólowe i niedrożność zatok. Z wynikiem badania proszę udać się do laryngologa, w zależności od umiejscowienia zmian i wywiadu zaproponowane zostanie leczenie.

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, wśród jego zainteresowań znajduje się kardiochirurgia, chirurgia ogólna, medycyna tropikalna. Obecnie odbywa rezydenturę z chirurgii ogólnej w Klinice Chirurgii Szpitala Uniwersyteckiego Collegium Medicum UJ w Krakowie.
0

Takie zmiany kwalifikują do zabiegu operacyjnego ponieważ jest zmniejszona drożność kompleksów ujściowych a to ogranicza wentylację zatok i wzmaga powiększanie się zmian przerostowych.

umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy