Zmiany pozapalne w rezonansie magnetycznym głowy

Witam 26.11.15 miałam robiony rezonans magnetyczny głowy,w wyniku napisali tak: w prawym płacie czołowym pokojowo w istocie białej nie jest regularny obszar hiperintensywny o wymiarach 43mm do 23mm bez efektu masy,po podaniu kontrastu bez wzmocnienia patologicznego,w zróżnicowaniu zmiany po zapalne,nie można jednoznacznie wykluczyć glejaka o niskim stopniu złośliwości???? Co to wszystko znaczy,jakie zmiany po zapalne,bez efektu masy,bez w zm imienia patologicznego??? Co to znaczy? Proszę o pomoc

Wynik badania jest przeznaczony do interpretacji dla lekarza zlecającego badanie.
Badanie MRI jest jedynie badaniem dodatkowym wykonanym z konkretnego powodu i jak każde badanie ma ograniczoną wartość diagnostyczną.
Niezbędna jest znajomość charakteru objawów, objawów towarzyszących, przebytych chorób itd... oraz badanie pacjenta
W każdym przypadku najważniejsze jest określenie zależności objawów klinicznych ze zmianami stwierdzanymi w wykonanym badaniu.
Zamiast iść na skróty proszę udać się do lekarza, który badanie zlecił i zna dokładnie Pani problem, pokieruje dalszym postępowaniem.