Zmiany poziomu TSH bez stosowania środków farmakologicznych

Witam, dwa miesiące temu robiłam badania krwi, lekarz pierwszego kontaktu zleciła mi wykonanie TSh wynik był 2,030 normy (0,270 - 4,20) powiedziała, że wszystko jest ok. Ale kazała mi powtórzyć badanie ponieważ moja mama od lat ma problemy z tarczycą. Po dwóch miesiącach wynik TSH to 0,85 dodatkowo zrobiłam ft3 3,22 norma (2,57-443) i ft4 1,38 norma (0,93 - 1,70 ) wszystko niby w normie ale czy przez dwa miesiące TSH może się zmniejszyć bez przyjmowania leków ? Z góry dziękuję za odpowiedź

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Poziom TSH może ulegać wahaniu. Niemniej jednak ciągle jest prawidłowy. W razie wątpliwości proszę udać się na wizytę kontrolną do lekarza prowadzącego.