Zmiany przeciążeniowe od biegania i orbitreku, np. dolegliwości mięśnia przywodziciela

Witam, czy jakieś zmiany przeciążeniowe od biegania, orbitreku np. dolegliwości mięśnia przywodziciela mogą powodować ból/klucie/dyskomfort w okolicach prawej pachwiny promieniujący na jądro prawe i czasem też lewe. Wykonywałem badanie usg jamy brzusznej i nie wykazało przepukliny. Chodzi mi tu też o informacje o inne przyczyny niż przepuklina. Wiem, ze temat przepukliny też można bardziej zbadać

Aby wykluczyć lub potwierdzić obecność przepukliny pachwinowej wystarczające jest badanie bezpośrednie przez chirurga ogólnego. Takie dolegliwości jak Pan opisuje rzeczywiście mogą być związane z przeciążenie mięśni przywodzicieli kończyn dolnych.