Zmiany przeciążeniowe w stawach międzywyrostkowych w wyniku RTG

Witam! Proszę o interpretację Rtg. Nieznacznego stopnia skolioza lędzwiowa w lewo. Pogłebienie naturalnej lordozy lędzwiowej. Zmiany przeciążeniowe w stawach międzywyrostkowych pogranicza lędzwiowo-krzyżowego.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opis badania wskazuje na występowanie zmian w obrębie lędźwiowo-krzyżowego odcinka kręgosłupa. Proszę udać się na wizytę do lekarza, który dokona interpretacji wyniku badania w oparciu o występujące objawy.

tzn że w wyniku pogłebienia lordozy lędźwiowej doszło do nieznacznej przebudowy w obrebie powierzchni stawów łaczących poszczególne kregi