Zmiany ropne na skórze twarzy

Dwa miesiące temu pojawiły się u mnie na twarzy zmiany ropne, kosmetyczka po oczyszczaniu mechanicznym uznała, że zostaną blizny... Kolejne zmiany wyskakiwały, więc po miesiącu udałam się do dermatologa, który przepisał mi różne leki w tym antybiotyk Tetralysal. Po miesięcznej kuracji zmienił maści, a antybiotyk przepisał ponownie(na kolejny miesiąc)... Czy można przez tak długi okres stosować antybiotyk? I czy po zmianach ropnych muszą zostać blizny? Zmartwiona 25 latka

Niestety, leczenie trądziku jest długotrwałe. Nie każda zmiana ropna zagoi się z pozostawieniem blizny, jednak trzeba się liczyć z faktem, że część wykwitów pozostawi blizny. Po zakończeniu kuracji blizny potrądzikowe można usunąć laserowo.