Zmiany skórne i biegunka po zjedzeniu orzeszków

3 dni temu zjadłam orzeszki ziemne paczkowane z przeceny.w ten sam dzień wieczorem zauważyłam krostki które zaczęły się pojawiać i strasznie swędzieć(przypominaja ukąszenie komara). Na drugi dzień z rana dostałam biegunki. od tamtej pory czuję sie gorzej. Wstaje z bólem brzucha. Pare razy zamiast kału miałam bardzo jasno żółty śluz. Dzisiaj przy załatwianiu się zobaczyłam kawałki orzeszków i mam temp.34,6. Czy możliwe że mam na nie uczulenie?

Szanowna Pani!
Objawy mogą być spowodowane alergią na orzeszki ziemne. Ważny jest wywiad: czy wcześniej jadła Pani orzeszki i pojawiały się takie objawy? Czy jest Pani uczulona na inne produkty?
Polecam wyeliminowanie orzeszków z diety. Jeśli są one alergenem, kolejne spożycie może obfitować w cięższe objawy. Proszę udać się do lekarza POZ lub alergologa.

Aleksander Ropielewski

Opis objawów i powiązanie ich ze spożyciem orzeszków, które sa jednym z najbardizej alergogennych produktów może na to wskazywać. Należałoby przeprowadzić testy prowokacyjne, aby mieć pewność.

Witam.

Opisane objawy mogą wskazywać na uczulenie. Orzechy należą do wyjątkowo silnie alergizujących pokarmów. Proszę rozważyć wizytę w poradni alergologicznej. Popularnym środkiem doraźnym na alergię jest wapno, oczywiście jeśli nie istnieją u Pani jakieś przeciwwskazania do jego stosowania. W razie wątpliwości proszę skontaktować się z lekarzem.

Pozdrawiam