Zmiany skórne i krostki po 8 miesiącach stosowania Axotret

Stosowałam axotret przez 8miesięcy (2tabletki dziennie), od początku widoczne były efektu (nie miałam okresu nasilenia). 5dni temu zakończyłam kurację i wyskoczyło mi sporo małych krostek-pryszczy dookoła nosa i ust (przypomina kaszkę) i swędzi. Czy to normalne po odstawieniu czy powinnam się martwić? A może jest to efekt uboczny od słońca?

Być może trzeba w tym momencie zmienić kremy na bardziej nawilżające. Proszę spróbować przemyć te okolice Borasolem przez kilka dni. Jeśli zmiany nie będą ustępować to najkorzystniej zapytać lekarza prowadzącego.
Pozdrawiam
Iwona Stajkowska