Zmiany skórne na języku a mleko

Mój 3 letni synek ma biały osad na jezyku i czerwone plamki pije duzo mleka czy to moze byc przyczna i co z tym dalej robic

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Biały osad na języku może być wynikiem grzybicy języka, innych schorzeń jamy ustnej jak i może być to pozostałość po spożytych pokarmach. Zmiany powinien ocenić lekarz pediatra, który ew. wdroży właściwe leczenie.