Zmiany skórne na policzkach u dziecka chorego na AZS

Witam.Moja 5-letnia córka jet alergikiem,ma AZS, od ponad 2 lat na policzkach ma po 2 niewielkie zmiany,krostki,z których po ok poł roku dojrzewania wydostaje się ropka.Wymaz nie wskazał żadnej bakterii,leki Fucidin,Mupirox,Taconal,Aknemycin,Skinoren etc nie przynoszą poprawy. Na chłodnym powietrzu zmiany skórne robią się lekko fioletowe.Nie swędzą.Są to twarde zgrubienia podskórne. Co to może być? Nikt nie potrafi nam pomóc... Proszę o poradę,wskazówki dotyczące leczenia, bardzo nam zależy.

Witam, zmiany na policzkach są typowe dla dzieci z AZS. Nie widziałam ich, niemniej najprawdopodobniej najlepiej zareagowałyby na maści z zawartością sterydów. Jeżeli sa objawy nadkażenia, często stosuje się np. Pimafucort czy Chlorchinaldin H. Są to leki na receptę.