Zmiany skórne na rękach u 29-latki

dobry wieczór chciałem się dowiedziec co to mam na rękach przewaznie z jednej strony czerwone plany napoczatku kiedys miałem kropki a potem znikły a potem wróciły teraz mam jakby wieksze plamy od 2 miesięcy mam i czasem mi swędzi a pracuje w kfc czy to od hot spice te ostrego czy od tych mięsa co są zanurzone wodzie zapalowane? i co mam z tym zrobic z rękami uzywałem crem E45 nie działa

Lek. Bianka Małczuk

Witam. Opisywane przez Pana zmiany na skórze mogą sugerować tzw. wyprysk kontaktowy. Zmiany jak najbardziej mogą być wywołane kontaktem z produktami spożywczymi w miejscu pracy. Jednak w celu wyjaśnienia przyczyny konieczna jest konsultacja lekarska. Zalecam wizytę u lekarza dermatologa. Zachęcam również do zapoznania się z treścią artykułów: http://portal.abczdrowie.pl/wyprysk-kontaktowy-egzema http://portal.abczdrowie.pl/egzema-na-dloniach Pozdrawiam.

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie potrzeba zleci wykonanie dodatkowych badań. I będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.