Zmiany skórne na twarzy w okresie jesienno-zimowym

Witam. Mam 22 lata i jestem mężczyzną. Od kilku lat mam problem z wyskakującymi w okresie jesienno-zimowym czerwonymi suchymi plamkami na skórze twarzy. Pojawiają się na policzkach w okolicach ust i nosa, czasem pod oczami. Z plamek złuszcza się skóra i czasem są swędzące. Po kilku wizytach u różnych dermatologów nie mogę się pozbyć owych plamek. Maść sterydowa przepisana przez jednego z lekarzy spowodowała pogorszenie stanu. Nic nie daje smarowanie się tłustymi kremami przed wyjściem na dwór.

Lek. Tomasz Budlewski

Niestety przez internet, bez badania lekarskie, bez obejrzenia zmian nie wiele można pomóc. Jeżeli pisze Pan iż dermatolog nie pomógł proponowałbym udanie się do swojego lekarza rodzinnego, po badaniu będzie można określić rodzaj dodatkowych badań/konsultacji bardziej specjalistycznych.