Zmiany skórne na wargach sromowych

Witam! 2 dni temu kilka godzin po współżyciu w okolicy ujścia szyjki macicy i warg sromowych zaczęły się pojawiać dziwne zmiany skórne, krostki, ranki wraz z uczuciem pieczenia i bolesne w dotyku, podczas oddawania moczu również uczucie pieczenia. Smaruję to maścią p** i c***. Dodam, że nie jestem na nic uczulona, współżyję tylko z jednym partnerem, 2 miesiące temu odstawiłam tabletki antykoncepcyjne i niecały miesiąc temu użyłam antykoncepcji po współżyciu (e**). Skąd coś takiego może się wziąć? Czy to coś poważnego? Czy może mieć związek z odstawieniem tabletek i pobraniem tamtej jednej? Pozdrawiam!

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie.
Opisywane przez Panią objawy raczej nie mają związku ze zmianą leczenia. Mogą wynikać z infekcji, podrażnienia lub ewentualnie towarzyszyć infekcji dróg moczowych.
Jeżeli leczenie nie poskutkuje po kilku dniach konieczna będzie wizyta u ginekologa. Badanie ogólne moczu warto wykonać juz teraz.
Pozdrawiam.