Zmiany skórne, nieregularne miesiączki i nadmierne owłosienie po ostawieniu tabletek antykoncepcyjnych a planowanie ciąży

Od ok. 9 la biorę tabletki antykoncepcyne ( z kilkoma kilkumiesiecznymi przerwami). Każde odstawienie tabsów to okropne problemy z cera na twarzy,plecach,szyi,dekolcie...Prawdziwy koszmar... plus nieregularny okres i wzrost owłosienia....chciałabym niebawem starać się o dziecko i boję się, ze to rozregulowanie hormonalne uniemożliwi zajście w ciążę. Czy może tak się stać? Co robić po odstawieniu tabletek? Jakieś badania? sumplementy diety?Bardzo proszę o pomoc.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Niestety nie mogę tego wykluczyć. Przed rozpoczęciem starań o ciążę warto wykonać badania hormonalne.