Zmiany skórne po przeszczepieniu szpiku.

Witam. Syn jest po przeszczepie szpiku ponad 5 miesięcy, czuje się dobrze, co 2 tygodnie jeździ na badanie do kliniki, w której miał przeszczep szpiku. Wszystko jest dobrze, dzięki Bogu i wspaniałym lekarzom. Ale trochę się martwię, ponieważ jakiś miesiąc temu na całych plecach pojawiły się duże krosty, zaczerwienione, nie bolą go ani nie swędzą. Lekarz tego nie skomentował, kazał smarować maścią robiona w klinice. Mam wielką nadzieję, że nie jest to nic złego. Pani doktor, proszę mi odpowiedzieć, co to może być? Czy powinnam się martwić. Syn mój jest dorosły, ma trochę więcej niż 20 lat, nie chce mi za dużo mówić, abym się nie martwiła. Za udzielenie odpowiedzi bardzo Pani doktor dziękuję.

ponad rok temu

Lek. Magdalena Kowalska

Droga Pani!

Niestety, ale zmiany skórne mają to do siebie, że nie da się wydać opinii na ich temat bez ich osobistej oceny. W tej sytuacji nie pozostaje mi nic innego, jak zaproponować, by Pani zaufała lekarzom. Jeśli zmiany te byłyby związane z przeszczepieniem np. choroba "graft versus host", na pewno by to rozpoznali, poinformowali o tym i wdrożyli odpowiednie leczenie. Jeśli nadal Panią niepokoją te zmiany, proponuję by syn zgłosił się na konsultację do dermatologa - nie jest wymagane skierowanie od lekarza POZ. Proszę być dobrej myśli.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.