Zmiany skórne po stosowaniu farby do włosów i henny

witam od jakiegoś czasu zauważyłam ze od farby do włosów i henny na brwi dostaję straszne pryszcze najpierw boli a potem strasznie swędzi... co mogę zrobić żeby swędzenie szybko przestało dokuczać, nie da sie spać w nocy nawet... proszę o odpowiedz. pozdrawiam

Farby do włosów (czarne, ciemnobrązowe) mogą zawierać parafenylodwuaminę substancję o dużym potencjale wywoływania alergii kontaktowej. Proszę się udać do dermatologa który zastosuje odpowiednie leczenie przeciwzapalne, a także wykona testy płatkowe które potwierdzą uczulenie na parafenylodwuaminę.