Zmiany skórne wokół paznokci

Witam, Od kilku dni zauważyłam u prawej ręki zaczerwienione, lekko nabrzmiałe wały okołopaznokciowe. Nic nie wycięła. Tylko przy jednym palcu gdy naciskami na wał to wypływa coś. Mogę zadziałać na to jakąś maścią, czy lepiej udać się do dermatologa? Pojawiła się też onycholiza. Czy jedno z drugim może mieć coś wspólnego?

Polecałbym jednak udać się do dermatologa celem diagnozy i ustalenia właściwego leczenia. Smarowanie przypadkową maścią może tylko pogorszyć ten stan.