Zmiany unaczynione a usg piersi

Miałam dziś badanie usg piersi i w diagnozie mam napisane:W piersi lewej na godz 1 w odległości 5cm od brodawki na głębokości 10mm zmiana wielkości 11\10mm dośc dobrze ograniczona niskoechogeniczna ,unaczyniona ,węzły chłonne bez zmian.Mm miec biopsję .Pytanie : czy takie zmiany które są unaczynione są dużym prawdopodobieństwem raka ?Czy takie unaczynnienie zdarza się w normalnych guzach nierakowych ? Agnieszka

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie ma takiej możliwości, by na podstawie podanego opisu potwierdzić lub wykluczyć zmianę nowotworową. Musi Pani cierpliwie poczekać na biopsję i badanie histopatologiczne. Jak najbardziej jest jednak szansa, że jest to zmiana łagodna.