Zapytaj lekarza

1 , 0 2 3 , 3 2 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zmiany w badaniu MRI mózgu

W badaniu MRI mozgu wykryto u mnie zmiany hiperintensywne opisane jako naczyniopochodne. Neurolog zlecił badanie płynu mózgowo rdzeniowego,w którym nie znaleziono prazkow oligoklonalnych,badanie neurologiczne nie znalazło nieprawidłowości.Ponad pół roku po pierwszym badaniu miałam kolejne MRI,ktore nie wykazało progresji zmian. Wg.neurologa sa to stare zmiany naczyniowe.Mam 45 lat,nadwagę,podwyższony cholesterol,trójglicerydy.Czy takie zmiany w moim wieku sa czymś nietypowym i groźnym?
KOBIETA, 44 LAT ponad rok temu

Czy autyzm jest wyleczalny?

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się, czy autyzm jest wyleczalny.

Aleksander Ropielewski
79 poziom zaufania

Tego typu zmiany nie są typowe i w szczególnych sytuacjach mogą być groźne, dlatego powinna Pani być pod opieką neurologa.

Z wyrazami Szacunku lek. Aleksander Ropielewski

0

Proszę zachować spokój, takie znalezisko do wbrew pozorom często opisywane zmiany, które najczęściej nie mają większego znaczenia klinicznego a sugerować mogą np chorobę drobnych naczyń, Jakie są objawy, co Pani dolega, a może odpowiednie suplementy>?

Doświadczony neurolog i neurochirurg.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy