Zmiany w domu i oczekiwanie na powrót partnera

Co zrobić żeby do mnie wrócił?Posprzątałam mieszkanie, zmieniam się, wyrzucam śmieci i robię dużą przestrzeń do życia, żeby zobaczył, że potrafię zdobyć się na to dla siebie lub jego. Poprosił o czas, choć odszedł ode mnie i mojego dziecka po ponad 2 latach. Smutek, żal i brak snu, brak apetytu. Odpisał mi na mail, skłoniłam go do refleksji. Jednak obiecał, że przemyśli moje pytania i wkrótce o tym pogadamy. Czy jak on zobaczy, że się zmieniło w domu to zapragnie powrotu do nas?Czy da mi szansę?

Dzień dobry!

Nie wspomina Pani, z jakich powodów oddalaliście się od siebie, z jakich powodów dochodziło do kłótni, nieporozumień, dystansu. Aby wrócić do siebie i szczęśliwie spędzać razem kolejne lata, kluczowe byłoby sięgnięcie do źródeł kryzysu i rozwiązanie tych spraw, które były jego przyczyną. Jeśli czuje Pani, że porządek- nieporządek w domu był kluczowy, z pewnością Pani zmiana jest pozytywnym pierwszym znakiem. Z pewnością warto jednak przyjrzeć się Waszej relacji głębiej, z większą ciekawością i troską i z dystansu - np. podczas terapii partnerskiej.

Pozdrawiam!

Dzień Dobry Pani,

Z Pani opisu wnioskuję, że prawdopodobnie w Waszym byłym związku nie chodziło i nie chodzi o uporządkowane mieszkanie, ale o Pani cechy osobowościowe i Pani Partnera, które to być może skutecznie utrudniały Waszą relację emocjonalną i komunikacyjną, a nad czym trzeba by było popracować.

Życzę Pani żeby się poukładało,
Irena Mielnik-Madej