Zmiany w łożysku w 23. tygodniu ciąży

Jestem w 23 tygodniu ciąży. Pojawiły się zmiany w łożysku i lekarz skierował mnie na badanie na parwowirus B 19. Wynik okazał się pozytywny zarówno IgM jak i IgG. Jaki to może mieć wpływ na dziecko oraz czy jest taka możliwość żebym zaraziła się od psa? Będąc w trzecim miesiącu ciąży kupiliśmy szczeniaka. I czy mogę mieć problem z kolejną ciążą z parwowirusem? Z góry dziękuję Lidia Rumianek

U 30% kobiet zakażonych w czasie ciąży hPV B19 istnieje ryzyko rozwoju zakażenia u płodu,ale u większości dzieci z potwierdzonych zakażeniem wewnątrzmacicznym nie stwierdza się powikłań, a ich rozwój jest prawidłowy. Jeżeli w USG do 30 tygodnia ciąży nie stwierdzi się nieprawidłowości u płodu ryzyko wystąpienia niekorzystnych następstw jest znikome.
To zakażenie raczej od innych dzieci , nie od psa.
W kolejnej ciąży będzie Pani miała uodpornienie.