Zmiany w obrębie języka u 6-letniego dziecka

Dzień dobry, mój 6 letni syn od przeszło roku ma na języku dziwne zmiany. W pisując w googlach grzybica języka można znaleźć zdjęcia bardzo podobne do tego jaki język ma syn. rok temu lekarz powiedział że to samo przejdzie jednak wcale nie przechodzi. Owszem czasami znika ale zawsze wraca. Zauważyłem również, że często drapię się w okolicach odbytu. Proszę o radę co powinienem zrobić. Dziękuje.

Witam,
być może syn ma nawrotową kandydozę jamy ustnej - należałoby skonsultować to z lekarzem pierwszego kontaktu i ewentualnie włączyć leczenie nystatyną.
Świąd okolicy odbytu najczęściej u małych dzieci spowodowany jest owsicą.
Może Pani wykonać badanie kału syna na obecność pasożytów.

pozdrawiam!