Kobieta , 29 lat Po wizycie u dermatologa zauważono u mnie dwie stosunkowo zmiany (włókniaki/kłykciny) w okolicach odbytu. Lekarz przepisał mi condyline i zalecił kilka badań. Wynik testów na hiv i hcv wyszły ujemnie, hbs szczepiona.. jednak wynik testi vdrl był wątpliwy, wykonano test fta-abs, który jeszcze tego samego dnia dal wynik ujemny. 1) co moglo wplynac na watpliwosc testu vdrl( nie jestem w ciazy, nie biore narkotykow, nie mam ww. Chorob 2)czy powinnam powtorzyc test fta-abs badz wykonac test na hpv?
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Dermatologia – Jeśli złość sprawia, że stajesz się blady, wściekłość z kolei powoduje, że twoja twarz oblewa się czerwienią, z powodu zimna zaś siniejesz, to takie zmiany barwy skóry są zasadne i łatwo wytłumaczalne. Gdy jednak ni stąd, ni zowąd na skórze pojawiają się czerwone plamy lub inne zmiany, mogą one być zapowiedzią rozmaitych chorób.
  • Kłykciny kończyste – Kłykciny kończyste to niewielkie, cieliste guzki lub kalafiorowate brodawki, które pojawiają się na narządach płciowych i wokół odbytu. Zakażenie kłykcinami kończystymi wywołuje HPV, czyli wirus brodawczaka ludzkiego. Kłykciny kończyste są jedną z najczęstszych chorób przenoszonych drogą płciową.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: