Zmiany w osi okularów korekcyjnych

Witam. Rok temu optometrysta zdiagnozował mi astygmatyzm. Nosiłam okulary z następującymi szkłami: OP: s +0,25, c -1,25, oś 180; OL: s +0,5, c -1,5, oś 2. kilka dni temu byłam na zalecanej wizycie kontrolnej. Dostałam nowe szkła: OP: s +0,5, c -1,25, oś 7; OL: s +075, c -1,25, oś 175. Czy możliwe są tak duże zmiany osi? W nowych szkłach widzę lepiej, ale mam zmęczone oczy i mam wrażenie wysokości. Jak idę wydaje mi się, że mam 3 metry wzrostu.Czy oczy się przyzwyczają?Bardzo proszę o odpowiedź.

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się do lekarza okulisty. Po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.