Zmiany w śluzówce jamy ustnej

Podżuchwowe powiększone węzły chłonne obustronnie, owalne o słabo widocznym zróżnicowaniu korowo-rdzeniowym,po str.lew.największy22x10 i obok węzły w wymiarze dwubiegunowym po10 mm, po str.pr.węzły23x8mm i20x7, Wzdłuż mięśni owalne węzły do 10mm. Od miesiąca szukam przyczyny stanu podgorączkowego oraz zmiany śluzówki jamy ustnej. diagnostyka na tym etapie u lekarza rodzinnego się kończy. Dostałam skierowanie do hematologa. Czy taki opis jest niepokojący?

Dzień dobry,

Koniecznie wymaga Pani dalszej diagnostyki, proszę z nią nie zwlekać. Warto również wykonać dodatkowo morfologię krwi z ręcznym rozmazem oraz CRP. Niewykluczone, ze po konsultacji specjalistycznej konieczne będą bardziej szczegółowe badania. Czy wcześniej zostanie postawione właściwe rozpoznanie, tym szybciej wróci Pani do zdrowia.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz